Dieta France Aubry

 

France Aubry je francouzská dietoložka. Sestavila dietu speciálně pro modelky, která je jednou z nejvíce omezujících diet na dlouhém seznamu. Jejím hlavním předpokladem je úbytek hmotnosti po odstranění tuků obsažených v jídle. Jsou nejkaloričtější. Také přísně reguluje frekvenci a množství stravy.

Ze stravy musíme vyeliminovat i všechny uhlovodíky a přijímat jen takové množství tuku, které je opravdu nutné pro správné fungování organizmu. Nevýhodou této sedmidenní diety je jednotvárnost. Pokud ji dodržujeme jen týden, nic nám nehrozí, jestliže někdo pravidlo nedodrží, může to velmi rychle vést k onemocnění způsobenému nedostatkem vitaminů a minerálu. Samozřejmě autorka doporučuje zažívat vitamíny a minerály během trvání diety, ale naše tělo je nejlépe přijímá z pokrmu.

Dieta byla vymyšlena pro modelky, takže pro dívky, které málo jí, a jejich žaludky jsou malé, pracuji dlouho, proto nemají čas jíst ani přemýšlet o tom. Jiné je to s lidmi, kteří nepracují v takových podmínkách, a i jejich stravovací návyky jsou jiné. Častěji mají hlad a jsou náchylnější k pokušení sníst něco jiného, ​​než to, co je povoleno. Musíte proto mít silnou vůli, aby jste přežili týden podle pokynů Aubry. Po několika dnech téhle diety je pravděpodobnější  jo-jo efekt, než dlouhodobý úbytek váhy, protože když málo jíme, zpomalujeme metabolismus.

Každý den musíme vypít osm sklenic vody, jen tři šálky kávy nebo čaje, jíst vitamínové doplňky, a ani náhodou neujídat. K snídani bychom si měli dát malý jogurt a ovoce a sklenici vody, ve které můžeme rozpustit vitamíny. Na oběd si připravíme vařené nebo grilované červené maso max. 150 g, mrkvový nebo rajčatový salát s olivovým olejem. Večeře se skládá z pečené ryby, zeleniny a přírodního jogurtu. Tohle menu bychom měli mít každý druhý den, na zbylé dny si sestavíme jiný jídelníček. Další maso, které můžeme jíst je játra, drůbež, nejlépe kuřecí nebo krůtí maso, protože je nejvíce libové, ryby mohou být nahrazeny mořskými plody. Kalorický obsah každého jídla by neměl přesáhnout 500 kalorií a dva dny bychom měli jíst jen snídani a obědovečeři. Podle autorky zhubneme asi čtyři kila. Neměli bychom moc cvičit, protože poskytujeme tělu málo kalorii a sacharidů, takže může během cvičení ztratit vědomí. Jak vidíte, dieta je určena pro štíhlé osoby, které potřebují zhubnout v krátké době hodně, a pokud někdo trpí obezitou, rozhodně by ji neměl zkoušet, protože si může způsobit vážné komplikace.