Dieta tisíce kalorií

 

Zdá se, že diety založené na počítání kalorií jsou velmi racionální, a nemusíme se bát o jejich dopad na naše zdraví. Po celá léta je známá dieta 1500 kalorii. Lékaři ji doporučují obézním lidem, kteří musí zhubnout, protože tloušťka ohrožuje jejich životy. 

gaps diet

Efekty neuvidíme hned, ale po delší době, a dieta musí být podporována cvičením. Pokud tedy chcete zhubnout rychle a do 10 kg, doporučujeme vyzkoušet dietu 1000 kalorií. V průměru za jeden měsíc můžete shodit 7-8 kilogramů, proto ji dodržuje tolik lidí. Také je lepší začít v teplejších měsících, kdy pokušení k mlsání je nejmenší, a snadno si dokážeme zorganizovat svůj volný čas mimo kuchyň a ledničku. Počítání kalorií není obtížné, zejména když běžně dostupné potraviny mají vhodné označení. Potíže můžeme mít spíše s rozdělením těchto kalorií do pěti jídel. Pravidelné stravování je základem každé racionální diety. Aby jídlo nebylo tak kalorické musíme vynechat omáčky, naštěstí je rychle a stejně rychle si na něj zvykneme a oblíbíme si ho.

Tak například snídaně může vypadat třeba takhle: jedna houska, nebo krajíček chleba, rozhodně celozrnné pečivo, káva nebo zelený čaj bez cukru, dva tenké plátky salámu a malých okurek nebo rajčátko. Na svačinku je obvykle jablko nebo dvě obyčejné sušenky. Oběd: grilovaná nebo vařená kuřecí prsa do 10 gramů, nebo vepřová kotleta připravená stejným způsobem, půl skleničky rýže nebo salát z poloviny pórku, mrkve a čtvrtky jablka. Svačina: ovoce nebo nízkokalorická čokoládová tyčinka. K večeři dva sendviče se šunkou a sklenice ovocného džusu nebo zapečená zelenina s olivovým olejem. Při plánování jídla, nezapomeňte, že nejvíce kalorií, čili 350 by měl mít oběd. Večeře a snídaně 200 kalorií, svačinka 100, a svačina 150. Poslední jídlo jíme před 19 hodinou. Pokud náš jídelníček bude pestrý, neměli bychom v průběhu téhle diety mít zdravotní problémy, poskytuje totiž přiměřené množství živin. Pracujete-li fyzicky nebo hodně sportujete, doporučujeme konzumovat 1500 kalorií. Hladovka není dobrým způsobem, jak zhubnout, protože když poskytujeme tělu málo kalorii, organizmus místo spalování je shromažduje, takže zasahujeme do metabolismu.