Dieta podle krevní skupiny

 

Když se rozhodujeme pro dietu, přemýšlíme hlavně o tom, kolik bychom měli zhubnout. Představujeme si, jak budeme brzy vypadat. Ale je naše tělo takhle opravdu šťastné?

Dieta podle krevní skupiny

Kult mládí a štíhlosti způsobil, že stále víc a víc lidí chce být štíhlých. Někteří si zvolí hladovku, jiní dávají přednost méně přísným dietám. Rozumnější se pokusí zdravě se stravovat a cvičit.

K jedné z mnoha diet, patří i ta, která se určuje podle krevní skupiny. Její autor se domnívá, že tělo samo ví, jak být plné vitality a vypadat atraktivně. Zdroje této diety vidí v minulosti, kdy určitý, dostupný druh potravy měl vliv na rozvoj člověka a jeho krevní skupinu.

Dieta podle krevní skupiny rozděluje všechen pokrm do tří skupin. Rozlišujeme jídlo neutrální, a to které negativně nebo positivně působí na naše tělo. Vybraná jídla jsou nízkokalorická. Jejich celková hodnota je nižší než 2000 kcal.

Jakou stravu si tedy máme konkrétně vybrat?

No, třeba lidé s krevní skupinou 0 by měli tělu dopřávat hodně masa, zejména červeného. Dobrá je i itálie, cibule a česnek. V tomhle případě ale zdravé ovoce jsou pouze fíky a šestky. Můžeme si také dopřát čokoládu a pivo.

Skupina A potřebuje rostlinné produkty – ovoce, zeleninu a jejich produkty. Mléčné výrobky by měly být nahrazeny vysoce proteinovou sójou. Většina zeleniny má pozitivní vliv. Nedoporučuje se jen paprika, brambory a zelí. Mezi ovocem vylučujeme ze stravy banány, mandarinky a pomeranče.

Lidé s krevní skupinou B by měli konzumovat zvěřinu a ryby. Příznivý vliv budou mít i všechny mléčné výrobky. Pouze zmrzlina není vhodná. Pozitivní efekty má také zelenina, kromě ředkviček, kukuřice a rajčat. Doporučuje se téměř všechno ovoce. Je zde možnost i širokého výběru nápojů. Můžete pít čaj, kávu a alkohol.

Lidé s krevní skupinou AB mohou bezpečně konzumovat mléčné výrobky. Nedoporučuje se pouze odstředěné mléko, máslo a některé sýry. Většina zeleniny a ovoce má také dobrý vliv.  Lepší však je vzdát se papriky, kukuřice, ředkviček, banánů, jahod a pomerančů. Nejlepším nápojem je pro nás káva, bez ohledu na typ.